Historie klubu

ÚVOD

JAK TO VŠECHNO VLASTNĚ ZAČALO?

Nastal čas rekapitulace a vzpomínek.

Nikdy bych nevěřila, že ze mě bude „spisovatel“, ale kynologie a agility obzvlášť mě pohltilo natolik, že by byla škoda nezveřejnit již více jak dvacetileté trvání agility v Třebíči. Jak to začalo, jak to probíhalo, co jsme prožili a spoustu dalších zajímavostí z historie našeho klubu. Je to trochu i moje historická pouť v kynologických vodách. Je to spojeno s mým působením v kynologii a v agility obzvlášť. Pro celkový obrázek počátku tohoto sportu v Třebíči začnu i mými prvními krůčky v kynologii jako takových.

Pokusím se do této části našich „webovek“ nacpat události vzniku, stěhování a průběh akcí třebíčského agility klubu od roku 1998 až do současnosti, což je momentálně rok 2020. Ano, je to neuvěřitelných 22 let, které má třebíčské agility za sebou a protože jsem byla u jeho začátku, respektive jsem to v Třebíči tak nějak rozjela, jsem snad kompetentní osoba k tomu, abych vás čtenáře touto 22 letou cestou provedla.

Veškerý text píši sama za sebe, co jsem prožila, všechny použité fotografie jsou moje vlastní z mého bohatého archivu klubu – jakési kroniky kynologie, kterou vedu od roku 1995, tak snad mám z čeho čerpat.

I když zde budu psát dost o své osobě, je to čistě z toho titulu potřeby – někdo to zařídil, zorganizoval, prostě byla jsem člověk, který se snažil agility propagovat a ukazovat veřejnosti, jinak by asi spousta akcí a událostí u nás neproběhla. Cílem je, abyste zavzpomínali, potěšili se a poznali nás i z jiné stránky, jak jsme dřeli, makali, abychom vás mohli uvítat v dnešních prostorách našeho cvičáku na pravidelných akcích.
Ach Bože, jak nám to uteklo…

Dobře se při brouzdání tímto zákoutím našeho webu bavte, vzpomeňte koho jste potkali, možná se někdo pozná i na hodně letitých fotkách. Prostě vzpomínky, na které se nezapomíná, ze kterých mnohdy žijeme, a které nám dodávají energii do života.

Tak jdeme na to?

Samozřejmě 22 let nesepíšu za 5 minut, ale postupně zde budou informace pod odkazy jednotlivých roků přibývat. Takže „seriál“ na pokračování. To je u nás v ČR zvykem, že?

Věra Janatová, předsedkyně Spolku Agility klubu Třebíč

CIRTO OD WILSONKY

nar. 4. 4. 1994

(foto 1996)

Ředitel závodu Grand Prix

Jaromír Janata

rok 1997-1998

1996 – 1997

SEZNAMKA

V tomto odkazu si dovolím shrnout, jak jsem se ke kynologii dostala, kdo za to mohl, a vše co předcházelo mé cestě k agility. Jsou zde malé začátky a střípky, které rozpoutaly dlouhou a zatím pro mě pořád zábavnou cestu k jiným psím sportům, než byla sportovní kynologie.

V roce 1993 jsme si k rodinnému domu, kam jsme se po 6 leté rekonstrukci přestěhovali, pořídili psa. Jmenoval se Zorro a byl to německý ovčák bez průkazu původu. Já a manžel jsme byli naprostí laici ve výcviku a výchově psa. No, ale já jsem se v domku sama bála, manžel pracoval v kultuře, takže měl i večerní směny a já s malými dětmi – brrrrr, zbabělec a bázlivec, chtěla jsem mít psího hlídače. Ovšem život se Zorrem vygradoval naprosto nekontrolovatelným směrem. Nebyl zlý, ale naprosto námi nezvladatelný. Na procházku s ním jsme se museli, respektive manžel se musel,  psychicky připravovat týden. Hodinová vycházka se pro psa prodloužila až na 4 hodiny, kdy po prvním uvolnění z vodítka se procházel sám a vykonával svoje psí potřeby po okolí a vracel se domů až po několika hodinách. Nechápali jsme, že zvládl projít hlavní silnice bez fyzické újmy, neboť jsme bydlel v centru Třebíče. Chůze na vodítku naprosto žádná – ryli jsme za ním brázdu. Já jsem si s kočárem a dvouletým dítětem vůbec netroufla s ním jít ven sama, takže to zůstalo na manželovi. Trpělivost nám došla v momentě, kdy naprosto dokonale svými zuby rozebral zapomenutý foťák na dvoře a terorizoval dvě koťata v ubikaci pod krbem, která nehodlal z „kočičího domečku“ pustit. Nedalo se nic dělat, museli jsme se zamyslet a rozhodli jsme se, že najdeme odborníka, který by si s ním věděl rady. Odborníka jsme našli a Zorro putoval v roce 1995 do jeho péče, ale…….

Neprozřetelně jsme psa dovedli do ještě svazarmovského kynologického klubu v Poušově, kde nový majitel působil a ejhle, nabídl nám za Zorra naprosto klidného, pohodového ročního německého ovčáka s průkazem původu – Cirta od Wilsonky. Váhali jsme, měl magické datum narození 4. 4. 1994, tak jsme samozřejmě neodolali a nakonec jsme se nechali „ukecat“, že to teda ještě zkusíme – A TO BYL TEN ZLOM !!!

Pak už to šlo velice rychle…

Od roku 1995 jsem s Cirtem do kynologického klubu začala chodit na výcvik a věnovat se sportovní kynologii – stopy, poslušnost, obrany. Byla to skvělá doba, našla jsem nové přátelé, vplouvala jsem hlouběji a hlouběji do tajů výcviku psa a začalo mě to hrozně bavit. Byla tam taková parta, která pořádala závody, akce pro děti, které jsme měli ve věku 5-10 let, takže jel Mikuláš, výcvikové tábory, opékání masa při každé příležitosti, oslavy závěru školního roku, prostě paráda. Velice záhy jsme pořídili druhého ovčáka s PP Bety alias Arny Jirka a manžel do toho také spadl. Nejen ve výcviku byl posilou co by figurant, ale i při zábavě co by kytarista a bavič. Byly to dlouhé mejdany a společenské akce po závodech a zkouškách.

 

V roce 1997 jsem se ve Smrku u Třebíče na tamějším hřišti potkala, myslím, že to byla bonitace, poprvé s Tondou Grygarem a Katkou Opavovou. Nikoliv však kvůli agility, ale Tonda přijel jako trenér obrany svého psa, s nimiž přijela i Katka. Bohužel už netuším co to bylo za plemeno. Ale pravděpodobně tam muselo poprvé zaznít i to slovo „AGILITY“. Začalo mi to vrtat hlavou, co to je. Začala jsem si zjišťovat informace a kontakty. A spolupráce započala…..

V Poušově jsem se začala pohybovat v zákulisí organizace závodů, vymysleli jsme velký závod Grand Prix pro sportovní kynologii, jenž zaštítil jako ředitel můj manžel. Tam také začala moje neutuchající aktivita v organizaci akcí. Prostě už jsem v tom byla až po uši. Ještě k tomu mi byla dána důvěra a svěřenci pro výcvik poslušnosti. Ovšem to bych nebyla já, abych něco nevymyslela. Agility už bylo vysloveno, a tak jsem se snažila se přivést i tento nový sport jako takové rozptýlení pro své svěřence na cvičáku v Poušově.

A jak vypadaly naše překážky? Neměli jsme nic, tak jsme museli zapojit fantazii. Lidem se to začalo líbit, takže už jsem nemusela vymýšlet sama a dopadlo to tak, že kladinu jsme použili ze sportovní kynologie – dřevěnou, s příkřejším náběhem – no prostě dnes by „agiliťák“ na takovou kladinu psa nepustil. Tunel jsme si udělali z kanalizační půlmetrové roury, kterou jsme někde našli a ani nevím, jak jsme ji dostali na cvičák. Skokové překážky jsme si udělali z prkna mezi kbelíky či popelnicemi. Byla to překážková dráha? No byla a my jsme byli spokojeni.

Bohužel zájemců o výcvik poslušnosti přibývalo a měli více zájem o ty prolézací a skákací blbůstky než dotáhnout psa ke sportovnímu výkonu na poli poslušnosti, stop či obran. Vedení klubu se to přestalo líbit, a tak jsme se ne zcela v dobrém rozešli.

Bohužel jedna etapa skončila, ale další začala a opět velice rychle a nadějně…

ZKO KK Poušov

To bývaly časy.

Arny Jirka

nar. 18.4.1995
(foto 1998)

1998 – 1999

PRVNÍ KRŮČKY AGILITY

 

V roce 1998 jsem se musela zamyslet jak dál. Já a pár příznivců, kteří také opustili Poušov a měli jinou představu o chodu klubu, jsme potřebovali nové prostory pro výcvik psů. Neměli jsme v úmyslu vše zabalit a odejít si každý po svých.

Někdy to tak v životě bývá, že i když si myslíme, že máme pořád smůlu, nic se nedaří a chceme to již vzdát a najednou prostě štěstí sedne i na vo…., jak se říká. Zajímala jsem se o městské pozemky a jejich využití, územní plán mě celkem často doprovázel a opět jak se říká, kdo se nezeptá, nic se nedozví – šla jsem na úřad. V územním plánu mě zaujal pozemek, který by nám pro nový kynologický klub zaměřený na výcvik psů, vyhovoval. A ejhle, domluva byla kupodivu velice rychlá a pozemek nám Město Třebíč pronajalo k našim záměrům. Podpis smlouvy, vyřízení registrace IČO a spoustu dalších papírových nezáživných záležitostí a nový klub byl na světě – KYNOLOGICKÝ KLUB NOVÉ DVORY.

Pozemek byl u řeky a my jsme začali budovat… Ač městský pozemek, bohužel byl zcela neudržovaný, takže nás čekala úprava terénu. Dvou až třímetrové nálety a plevelové rostliny jsme zdolali lištovou sekačkou, křovinořezem, kosou a ochotnými nadšenci z řad nových členů klubu. Bylo nás pár, ale přesto dost s novou chutí do práce a tvoření nového prostředí. Sehnali jsme kontejner jako jakousi klubovnu a sklad. Vyrobili či sponzorsky sehnali základní překážky pro sportovní kynologii, odkládací kotce a chtěli jsme areál oplotit. Bohužel oplocení nám zatrhlo Povodí Moravy, neboť pozemek byl bohužel v záplavovém pásmu a tam nebylo možné oplocení zbudovat. Měli jsme již připravené sloupky a bránu, takže ty jsme museli opět zbourat a nechat plac volný, což pro nás znamenalo i volně přístupný veřejnosti a to nám několikrát zkomplikovalo život. No, ale co už, aspoň jsme měli kde být.

Na „Nových Dvorech“ už jsme měli dvě výcvikové skupiny – agility a sportovní kynologii. Já jsem šéfovala agility, samozřejmě.

Byli jsme ovšem opět bez jakýchkoliv překážek agility, takže zase co s tím? Měla jsem a samozřejmě pořád mám hodně šikovného manžela. Nebyla bych to já a ochotný manžel, který se asi na příštích 10 let neupsal jako technická podpora mému koníčku – agility. Vyrobil nám první překážky ! ! ! Fungoval Klub agility ČR, kde jsem sbírala informace a kde byl zveřejněn zkušební a soutěžní řád, včetně popisu a rozměrů překážek. Manželův osud byl zpečetěn. Začal vyrábět a šlo mu to moc dobře, takže jsme mohli začít trénovat na AGILITY překážkách. Pořád však byl problém, kde sehnat probíhací tunel, ten se nikde nevyráběl, neměla jsem ještě žádné kontakty, takže jsme opět použili jakousi velkou kanalizační rouru, kterou jsme někde našli. 

V roce 1999 jsem si přivezla vysněné štěně knírače malého černostříbřitého. Byla to fenka Aryia Czech Stars, na které jsem založila i chov a chovatelskou stanici Queen Alebana. Ve výcviku bylo rozhodnuto. Sice jsem ještě pokukovala po NZŘ pro malá plemena, s Arynkou jsme se protlačili i zkouškou ShHA, ale to byl maximální výkon v poslušnosti. Prostě mě to nebavilo a tím pádem ani psa. Agility byla jasná volba. Samozřejmě, jak uvidíte či si přečtete v dalších rocích, u jednoho knírače nezůstalo a přibývali další a další fousatá zlatíčka.

A tento rok, rok 1999 už stál za to. Ještě jsme sice trošku pokukovali po sportovní kynologii, ale ta se pomalu vytrácela do pozadí. Zahájili jsme kurzy poslušnosti pro veřejnost a malá skupina členů nového klubu se vrhla na agility.

Toho dne a toho roku, tzn. 18.4.1999 jsme s malou skupinou agiliťáků poprvé vyjeli na agility akci – Školení agility a první agi zkoušky v kynologickém klubu Praha-Komořany pod vedením Tondy Grygara a Katky Opavové. Úžasná a krásná akce při našem startu v agility. A pak už to jelo, jen se nám za patami prášilo. Pro neznalé se v tomto roce a pár let následujících běhalo pouze ve dvou kategoriích SA a MA. V kategorii SA běhali dnešní largové a v kategorii MA běhali dnešní smollíci a medíci. Neznali jsme žádné francouzské otočky, auty, spiny a další věci ze současného agility. Parkur se dal uběhnout se psem na jedné straně, většinou levé, která nás ve výcviku provázela ze sportovky. Krásné a jednoduché agility té doby. A kdo jsou ti, se kterými jsme propadli agility: já, moje dcera Lucka a její kníračka Sally, Ota Caha s retrívrem Roxy a Šárka Jančíková s retrívrem Rety a další, ale v této skupině jsme společně vyjížděli na první závody a akce agility. Lucka dokonce vyjela ve svých 12 letech na první Mistrovství mládeže a získala ve své kategorii krásné 4.místo. I když jsem já sama ještě nezávodila, všeude jsem vozila Lucku se Sally, vsakovala jsem informace o všem dění a postupech s tužkou a poznámkovým blokem v ruce.

Rekapitulace závodů na začátku naší kariéry agility a v prvním roce našeho rozjezdu je neuvěřitelná. Když jsem to dávala dohromady, ani jsem netušila, že jsme toho tolik stihli. Nebylo to jen o závodech, pořádali jsme předváděcí akce, pro děti členů klubu jsme zorganizovali Den dětí, ve spolupráci s KK Tišnov jsme uspořádali Den otevřených dveří, no prostě jsme to rozjeli ve velkém.

18.4.1999 – Praha-Komořany-školení a první zkoušky agi (Tonda Grygar, Katka Opavová)
15.5. 1999 – Jarní skok na farmě Bolka Polívky (Zdeněk Spolek, Ivan Golka)
22.5.1999 – Jarní Brno (Robert Smolnig-Rakousko, Tonda Grygar)
26.6.1999 – O Pohár města Hradce Králové ( Jiřina Strnadová)
3.7.1999 – Intercanis agility (Tonda Grygar, Zdeněk Spolek)
4.7.-11.7.1999 – LVT agility Praha-Komořany
27.-29.8.1999 – Noční hrátky Praha-Komořany (Tonda Grygar)
25.9.1999 – Mistrovství ČR mládeže, Držková u Zlína (Tonda Grygar)
10.10.1999 – závody agility České Budějovic
24.10.1999 – zkoušky agility Praha-Komořany (Tonda Grygar)
31.10.1999 – Zlatá překážka Hradec Králové (Tonda Grygar, Zdeněk Spolek)

Bohužel ani zde jsme se po čase nějak neshodli na vývoji klubu, sportovní kynologie a agility vedle sebe nešlo skloubit, takže jsem opět zvedla kotvy a odešla jsem do další etapy života, ale tentokrát etapy pouze a jen zaměřenou na AGILITY. 

V roce 1998 se začala rozvíjet i spolupráce s KK Tišnov, kam jsme jezdili na obrany a různé jejich zajímavé akce.

V roce 2000 jsem zahájila provoz opět na novém cvičáku, v nových prostorách a tentokrát jako Agility klub Třebíč.

Ach jo, životní pouť je někdy plná ostrých zatáček, není-liž pravda? Tak se pustíme už jen do agiagiagiagiagiagiagi…….

                                   

 

 

FARMA BOLKA POLÍVKY

15. 5. 1999 – Jarní skok na farmě Bolka Polívky

Rety, Sally, mimino a Roxy

Naši první psí agiliťáci.

Agility tábor v Komořanech

Naši instruktoři: Katka Opavová, Olinka Edrová a Toník Grygar.

LVT 1999

Parkur agility pro psovody.
Bavili jsme se dobře.

Třebíč vystrkuje růžky

Naše první klubová trička.

2000

AGILITY aneb rozjezd v plné parádě...

Vplouváme do nového tisíciletí a nového roku agility. Letošní rok byl plný agility, ale také opětovného shánění nových prostor, tentokrát již jen pro klub zaměřený jen na agility. Opět se na mě usmálo štěstí v podobě městského pozemku, který jsem získala. Jsou to prostory, které jsou již známy na Sportovní ulici a kde působíme dodnes. Snad to tak již zůstane.

Rok 2000 jsme zahájili na cvičáku na Nových Dvorech tradiční novoroční procházkou. Akce „silvestrovská“ či „novoroční“ procházka se stala tradicí a samozřejmě nechyběl i přípitek.

Působíme jako Oblastní skupina agility Třebíč, kterou zaštituje Klub agility ČR. Tzv. OSA byla registrována pod KA ČR a dostávala svoje registrační číslo.

Opět jsme v roce 2000 pořádali akce jako Den otevřených dveří, brigády, výcviky a společné akce na cvičáku.

Nový prostor na cvičáku zel prázdnotou, takže jsme sháněli jakousi klubovnu a zázemí pro naše nové působení v nových prostorách. Nebylo to jednoduché, finanční prostředky byly omezeny, ale nakonec se nám podařilo sehnat stavební boudu ze zrušeného staveniště. Bylo výhodou, že se bouda dala demontovat, převést na místo a znovu složit, jako stavebnice. Ovšem i tak to pro tehdejší mužskou část klubu byla akce náročná a chvilku trvalo, než jsme mohli říci – HOTOVO.

Klubovnu jsme začali budovat o prázdninách 2000 a podařilo se nám ji do konce roku zprovoznit. Však už jsme ji potřebovali, neboť rok 2001 už jedeme jako OSA Agility klub Třebíč na novém agiliťáckém cvičáku.

Z místního tisku Agility je sport málo známý  (říjen 2000)

Mistrovství České republiky v Agility proběhlo ve dnech 16.-17.9. ve sportovní hale TJ Dukovany, kde se z celkového počtu 50 závodníků jednotlivců v kategorii MINI umístila na 39. příčce třináctiletá Lucie Janatová z Třebíče se psem Sally, malým kníračem bez PP. Byla jedinou závodnicí z třebíčského klubu Agility.

Co si představit pod slovem Agility? Jedná se o velmi mladý spor z oblasti kynologie. Úplně přesně je to parkúrové skákání psů přes překážky pod vedením psovoda. Soutěží se ve dvou kategoriích. Kategorie Standard je pro psy s kohoutkovou výškou nad 40 centimetrů. Pro menší pejsky do 40 centimetrů je určena kategorie Mini.

Také probíhají mistrovské závody v družstvech. Soutěžilo se i o Mezinárodního šampiona Agility C.A.C.I.Ag. , o nejspolehlivějšího a nejrychlejšího psa a k vidění byl i paralelní závod družstev. „Úroveň závodu byla dobrá, v sobotu přišlo i poměrně dost diváků, ale je pravda, že tento sport je ještě málo známý,“ řekla nám po skončení mistrovství předsedkyně třebíčského klubu Věra Janatová. při vyhlášení výsledků a předávání cen byl přítomen i starosta města Pavel Janata.

 

Opět jsme spolupracovali s KK Tišnov a podíleli se na jejich akcích a ještě jsme laškovali s poslušnosti v rámci zkoušek ZOP, které jsem i zorganizovali.

V tomto přelomovém roce došlo i k přelomovým věcem. Jako klub jsme poprvé pořadatelsky zajistili kvalifikační závod reprezentace Klubu agility ČR a tím jsme byli naprosto vtažení do světa agility a to i vrcholového agility. Neuvěřitelná věc na naše začátky. Kvaldy proběhly na fotbalovém hřišti v Třebenicích celý víkend a při sestavování fotek do videí jsem vzpomínala na lidičky, kteří se závodu účastnili. Je to 20 let a to už je v časovém prostoru znát. Možná i vy zavzpomínáte na kolegy agiliťáky, které jste potkávali na závodech.

No a pak už naše OSA AK TR jako pořadatel jela jako „lokomotiva“. Pořádali jsme soustředění kvalifikačních týmů v Třebenicích, přičemž jsme zorganizovali  první agility závody – zkoušky v Třebenicích, velká událost MČR agility  v Třebíči a už jsme se vezli a jeli kupředu.

V tomto roce se objevil také tzv. závod IAL –  závod byl novinkou v ČR od roku 1999 a běhal se ve čtyřech velikostních kategorií psů – toy (do 30 cm), mini (31-40 cm), midi (41-48 cm), maxi (nad 49 cm).  Během jednoho kalendářního roku proběhly celkem čtyři kola závodu – jarní, letní, podzimní a zimní. Každé kolo bylo časově ohraničeno tříměsíční lhůtou, v které bylo možné tento závod pořádat  parkur si zaběhnout. Přitažlivé na tomto závodu bylo, že všechny výsledky se zasílali koordinátorovi IAL pro ČR, který je zařadil pomocí internetu do světového pořadí (žebříčku) jednotlivců a družstev. Vzhledem k tomu, že IAL byl u nás zatím málo rozšířen, všichni čeští účastníci závodu vystupovali za jedno družstvo ČR.  Dne 14.7.2000 při soustředění reprezentace v Třebenicích proběhlo 3. kolo IAL, které posuzoval Tonda Grygar. Výsledky 3. kola IAL:

TOY (2 týmy)

  1. Iveta Matzenauerová – Čiko (krysařík) – 44,19
  2. Milena Vrbová – Imagie Black Sakké (trp.pudl) – DIS

MINI ( 8 týmů)

  1. Jana Fuksová – Beibi (trp.pudl) – 30,78
  2. Julie Kašparová – Ketty (mix) – 31,35
  3. Dana Sedláková – Sting z Dražkovského háje (šeltie) – 31,00

V této kategorii startovali i naši třebíčští závodníci, Sabina a Berta se umístila na 5. místě v čase 85,94, Lucka a Sally (malý knírač), Míša a Rose (malý knírač) se bohužel diskly.

MIDI (7 týmů)

  1. Kateřina Terčová – Arn Gold Janivan (šeltie) – 36,62
  2. Vanda Rippelová – Axa (kříženec) – 35,72
  3. Olga Jiráová – Bart (kokršpaněl) – 47,96

V této kategorii také startovali naši a to Katka a Jessica (staford), která obsadila 4. místo a Martin a Brutus, kteří se diskli.

MAXI (11 týmů)

  1. Iveta Matzenauerová – Cid Akumulator (BOC) – 33,65
  2. Jana Lutnerová – A3 Griff Little Rose (labrador) – 38,25
  3. Kateřina Ajglová – A3 Hedwig Marion (dobrman) – 38,88

Z místního tisku Děvčata  z Třebíče postoupila na mistovství mládeže 

Michaela Cahová splnila kvalifikaci na Mistrovství mádeže v kategorii do 13 let a společně s Lucií Janatovou se letost 23. září tohoto Mistrovství mládeže v agility v Brandýse nad Labem zúčastní. Lucie Janatová se kromě toho kvalifikovala na Mistrovství agility České repuliky, které pořádá opět Agility klub Třebíč ve dnech 16.-17. září 2000 v hale TJ Dukovany. Všichni zájemci o netradiční podívanou jsou srdečně zváni na toto mistrovství, kde se předpoládá start asi 80-100 závodníků se zahraniční účastí.

Třebíčská agility závodní parta.

Pěkně se nám rozrostla:

Ota, Šárka, Peťa, Míša, Martin, Lucka, Olina a Sabina.

Peggy

(nar. leden 1995)

Klubový závod poslušnosti v Tišnově (říjen 2000).

Život plyne, byli jsme dobrá parta, takže jsme slavili nejen agility úspěchy, ale i svatby, narození miminek, prostě jsme drželi pospolu jako velká rodina. Bylo to hrozně fajn.

K tomuto roku jsou sestavena dvě videa – první zachycuje neagility svět (předváděčky, brigády, zábavu), v druhém jsme zase podchytili agility závodní kariéru 2000.

Vzpomínejte a dobře se bavte !

 

15.-16.4.2000 – Praha-Komořany
8.5.2000 – Praha-Komořany
3.-4.6.2000 – Třebenice – kvalifikační závod reprezentace KA ČR 
11.6.2000 – Praha-Chuchle agi + fly ball
20.6.2000 – IAL cvičák Třebíč
1.-2.7.2000 – Brno-Intercanis
14.7.2000 – 1. zkoušky agility pořádané OSA AK TR
15.-16.7.2000 – Třebenice-soustředění reprezentace KA ČR
1.-3.9.2000 – Praha-Komořany Noční hrátky
16.-17.9.2000 – Mistrovství ČR agility Třebíč – pořadatelský počin OSA AK TR
29.10.2000 – Hradec Králové Zlatá překážka
5.11.2000 – IAL 4.kolo cvičák Třebíč